| Vrijwilligers |
|
Urgentie in te vullen rollen
De visie van V.V. Naaldwijk is dat vele handen licht werk maken en dat elk lid in ieder geval iets doet of gaat doen! Dit zal de saamhorigheid en gezelligheid ten goede komen.
Aandacht voor onderstaande rollen: laat het ondergetekende (of leiders) weten! Nieuwe vrijwilligers worden ingewerkt waar nodig. Via de hoofdleiders en leiders zullen jullie (of je ouders) de komende weken benaderd worden om één van onderstaande rollen in te vullen. Het wordt ook gewaardeerd als je uit jezelf aangeeft één van onderstaande rollen te willen invullen.
Diverse functies zijn de afgelopen half jaar ingevuld, echter nog diverse te gaan. Jack van der Kruk (06-10883220)
Bestuurslid P&O (Organisatie)
Laatste update 14 september 2009
Voor komend seizoen zoekt het bestuur versterking.
Dit is inmiddels een dusdanig knelpunt, dat dit het spelen van wedstrijden kan gaan belemmeren op korte termijn. Wie is bereid om ongeveer eens per maand of eens per zes weken een dagdeel (gezellig) deze rol in te vullen? Hieronder valt het ontvangen van teams, afhandelen van wedstrijdformulieren, begeleiden van scheidsrechters, verzorgen van limonade en het checken van mogelijk vandalisme in de kleedkamers.
Helemaal ideaal zou het zijn als iemand op alle (of de helft van de) wedstrijddagen op hetzelfde dagdeel aanwezig zou kunnen zijn, waardoor er een bekend aanspreekpunt ontstaat.
Wedstrijdsecretarissen (per afdeling) zijn aanspreekpunten voor andere verenigingen voor vragen over vriendschappelijke wedstrijden. De wedstrijdsecretaris zorgt in afstemming met de hoofdtrainer van de afdeling proactief voor een alternatief vriendschappelijk wedstrijdschema bij afkeuringen (kan grotendeels vooraf geregeld worden) en voor een oefenprogramma bij de start van het seizoen (mogelijk indirect geholpen door vastgestelde KNVB wedstrijden). De wedstrijdsecretaris houdt daarnaast ook in de gaten of er bepaalde formulieren binnen een gestelde termijn (zoals bij rode kaarten) richting de KNVB zijn verstuurd. Dit voorkomt boetes.
De account manager is verantwoordelijk voor het onderhouden van contacten met huidige en potentiële sponsors (één contactpersoon per sponsor). Daarnaast is hij of zij verantwoordelijk dat afgesloten contract(en) reëel en te realiseren zijn. De te besteden tijd van de activiteiten is naar eigen inzicht in te delen op zelf te bepalen tijdsstippen. Er is een bestaande lijst met potentiële sponsors, waardoor een eigen relatienetwerk geen must is. De rol kan ook ingevuld worden door het leggen van de juiste contacten op directieniveau (beslissers) binnen bedrijven. Middelen en begeleiding zijn beschikbaar voor het goed kunnen uitvoeren van de rol.
Voor het behouden en werven van sponsors is de huidige minimale bezetting een groot risico. De continuïteit van de sponsorinkomsten voor V.V. Naaldwijk komt hiermee onder druk te staan. De benodigde financiële middelen om de renovatie mogelijk te maken geven extra urgentie aan deze rol.
Arjen de Haan heeft als “coördinator rollen en vrijwilligers” een grote positieve bijdrage geleverd aan het in kaart brengen van de vrijwilligers en de vrijwilligersenquête. Ingecalculeerde drukte privé en werk reduceert zijn beschikbare tijd dusdanig, dat om een volgende stap te kunnen zetten we op korte termijn op zoek een coördinator. De volgende stap is zo spoedig mogelijk met behulp van de hoofdleiders en teamleiders potentiële vrijwilligers te spotten, die mee willen helpen in het kader 'vele handen maken licht werk'. Noodzaak is dat een klein team dit coördineert, de gegevens verwerkt en waar mogelijk op basis van deze gegevens aan bestuursleden potentiële vrijwilligers doorgeeft. Daarnaast zorgt het team ook voor continue PR.
Deze secretaris houdt in de gaten wie de vrijwilligers zijn en welke rollen vacant zijn of gaan komen. Deze secretaris werkt nauw samen met de ledenadministrateur. Waar nodig zorgt de secretaris voor rolbeschrijvingen inclusief benodigde/ te verwachten tijdsbesteding, indien deze er nog niet zijn. Het opzetten van de administratieve organisatie is een project/ eenmalige actie. Daarnaast zal hij of zij ondersteunen bij het versturen van uitnodigingen voor de medewerkersavond (nauwkeurigheid is hierbij belangrijk) of bij het versturen van (van tevoren door het bestuur vastgestelde) aardigheidjes.
7. Content beheerder website (inschatting gemiddeld 3 uur per week zelf in te vullen) (DEELS INGEVULD : via jeugdpagina)
Eind september is de nieuwe website www.vvnaaldwijk.nl live gegaan. Belangrijkste doelen van de website zijn het verbeteren van de communicatie tussen de leden, het verhogen van de betrokkenheid en het reduceren van de papieren oplage van de soccer. De content beheerder is verantwoordelijk voor de inhoud van de site (dus niet de techniek) en de ontbrekende schakel om de site levendig te houden en om leden die content willen publiceren te ondersteunen waar nodig.
Op korte termijn op zoek naar iemand die thuistoernooien voor de jeugd organiseert. De ambitie is om liefst dit seizoen nog een aantal jeugdtoernooien te organiseren. Momenteel zijn er geen thuistoernooien voor de jeugd gepland bij VV Naaldwijk: niet leuk voor onze eigen jeugdleden en daarnaast scheelt dit in de benodigde inkomsten van de kantine. Draaiboeken zijn aanwezig van vorige coördinatoren.
Twee mogelijke rollen gezocht: ICT-kennis om onder andere de website (Joomla) verder te brengen. Daarnaast om een structurele oplossing te bedenken voor het koppelen van het vrijwilligersbestand (in Excell) met de ledenadministratie (in Sportlink). Dit laatste is vrij urgent voor het vrijwilligersproject
Jeugd coördinator Edwin Jansen (C-U) en hoofdleiders Henk Kerssies (E-F), Hans van Berckel (D-C), Mark van Vliet (dames/meisjes) hebben een actieplan opgesteld om meer leden te gaan werven voor onze vereniging ten opzichte van vorige jaren (25-27 nieuwe leden per jaar). Ideeën zijn acties, onder andere via scholen, buiten schoolse opvang, diploma zwemmen, huttenbouw, op braderie en hart voor sport. Essentieel hierbij is de afstemming met PR & Communicatie om een uniform imago uit te stralen en acties te koppelen aan media zoals stukjes in de krant, TV en website om daarmee het effect te vergroten. Een coördinator kan dit initiatief een impuls geven.
De assistent trainer ondersteunt de hoofdtrainer bij de trainingen, die de hoofdtrainer heeft voorbereid. Dit kan bijvoorbeeld zijn om zelf met een groepje een bepaalde oefening uit te voeren. Enige balvaardigheid en voetbaltechnisch inzicht is een pré voor de assistent trainer. De hoofdtrainer begeleidt de assistent trainer. Leeftijd van de assistent is 13 jaar of ouder (geen bovengrens).
Zie op de website onder Onze Club/Voetbalzaken wat de functie in houdt.
De uitdaging om de dames en meisjes te laten groeien naar een volwassen voetbaltak binnen de VV Naaldwijk.
De coördinator zal in samenspraak met het wedstrijdsecretariaat zorg dragen voor de bezetting club scheidsrechters van de voetbalwedstrijden waar geen KNVB scheids voor is aangewezen. De coördinator draagt zorg voor het opleiden en begeleiden van eigen scheidsrechters.
Scheidsrechters zijn een essentieel onderdeel bij een voetbalwedstrijd. Een gemotiveerde en deskundige scheidsrechter zorgt ervoor dat de spelers in het veld (even los van de uitslag) maximaal kunnen genieten van het spelen van een voetbalwedstrijd. Leeftijd van de assistent is 13 jaar of ouder (geen bovengrens).
Kantine medewerkers zijn essentieel en zorgen in teamverband met een glimlach voor het goed en snel regelen van bestellingen (bar en keuken).
Komende zomer is het de intentie om te starten met de renovatie van het clubgebouw. Voor v.v. Naaldwijk na de nieuwbouw van de kleedkamers wederom een belangrijke stap voorwaarts. Communicatie over de status en de voortgang (mogelijk met foto’s) is daarbij van groot belang. Communicatie helpt om sponsors te kunnen werven voor de benodigde gelden voor het opknappen van het clubgebouw en om vrijwilligers voor eigen uit te voeren werkzaamheden te interesseren.
De eerste maandagavond van de maand zorgt een schoonmaakteam (er zijn nu krap 2 teams) er gezamenlijk voor dat de keuken, achter de bar, de kantine (inclusief ramen zemen), sponsorhome en bestuurskamer een schoonmaakbeurt krijgen. Een belangrijke rol ook al omdat het team zorgt voor een frisse en nette uitstraling van onze vereniging. Vooraf is aan te geven is hoe vaak je in staat bent om te ondersteunen. Marian Kardol coördineert dit en maakt er naast een nuttige ook gezellige avond (vanaf 19 uur maximaal 3 uur) waarbij er halverwege de avond samen een lekker bakkie wordt genuttigd.
Leiders zijn onmisbaar en een steun voor trainers en spelers. Een leider ondersteunt waar mogelijk en zorgt ervoor dat randvoorwaardelijke zaken zoals wedstrijdformulieren, spelerspassen en tenues rondom een team geregeld worden.
|
